Поранешниот руски претседател и заменик-шеф на Советот за безбедност на Русија, Дмитриј Медведев, на платформата Х се осврна на војната на Блискиот Исток.

Па, пријатели на НАТО, сега навистина разбравте, нели? Оружјето предадено на нацистичкиот режим во Украина сега активно се користи против Израел. И ќе стане уште полошо. Очекувајте проектили, тенкови и набргу нови авиони од Киев на црниот пазар“, напиша Медведев.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.