Елитна украинска проститутка се соочува со кривична постапка во Италија затоа што претепала и ограбила своја колешка од Русија.

Инцидентот се сличил коа извесен 57-годишен бизнисмен повикал две ескорт девојки – една од Русија и една од Украина, но наместо да го задоволат клиентот, тие две почнале да ањ пцујат и да се навредуваат. Состојбата ексалирала по што Украинката ја претепала Русинката и и го земала паричникот со повеќе од 400 евра.

Како што пишуваат локални медимуи, Украинката својата постапка ја објаснила со војната во нејзината земја обвинувајќи ја Русинката за страдањата на Украина.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.