Во Вашингтон се слушаат серија експлозии , а според првите информации изгледа како земјотрес.

Десетици луѓе пријавиле дека слушнале голем „тресок“ или „експлозија“.

„Мирор“ пренесува дека не е позната причината за силниот звук. Десетици граѓани пријавиле дека слушнале тресок кој го тресел тлото и личело на земјотрес.

„Дејли мејл“ наведува дека полицијата ќе ја контактира Федералната управа за воздухопловство за повеќе информации.

(Mирор/Дејли мејл)Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.