Граѓани на Скопје се револтирани, бидејќи зеленилото во градот не се искосено, па оттаму доаѓаат и змиите во центарот на главниот град. И ова не е првпат да се објавуваат фотографии на социјалните мрежи каде што се гледа како змии шетаат по паркинзите во скопската општина Центар.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.