Неколку автомобили се оштетени од снежните наноси кои паднаа во центар.Екипи од Општината се на терен и го рачистуваат снегот од улиците.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.