Општина Аеродром, фондацијата Конрад Аденауер и Правниот факултет „Јустинијан Први“ – Скопје денеска ќе го презентираат заедничкиот проект „Создавање европска општина: Политика на интегритет за 0 корупција“.

Според најавите свое обраќање ќе имаат градоначалникот на Општина Аеродром Тимчо Муцунски, официјалниот претставник на фондацијата Конрад Аденауер, Даниел Браун и деканот на Правниот факултет „Јустинијан Први“ Сашо Георгиевски.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.