Ознака: трибина
Македонија 08.09.21 | 14:31

Трајановски: Македонија со СДСМ е во застој, затоа да се избориме за победа на ВМРО-ДПМНЕ да се подобрат условите за живот

Локалната самоуправа е многу значајна во развојот на една држава, Европа се темели на локален и регионален развој, за жал кај нас не е така, изјави поранешниот претседател...

Македонија 08.09.21 | 13:18

Тренески во маичка од најбитниот референдум порача: Власта го испогани најсветлиот датум на Македонија!

Нека ни е честит и вековит 8-ми Септември, Денот на независноста на Република Македонија. Како непосреден учесник во тие историски настани пред 30 години, сакам да споделам...

Македонија 08.09.21 | 13:11

Милошески: Да гласаме и сега за подобро утре, да излеземе од темницата во која сме, го гледам светлото

30 години се многу малку за една држава, но многу се за нас, затоа што почнувавме да ја правиме државата, а се организираше и ВМРО-ДПМНЕ, рече првиот градоначалник на општина...

Македонија 08.09.21 | 11:50

ВО ЖИВО: Трибина на ВМРО-ДПМНЕ „30 години се грижиме за Македонија“

ВМРО-ДПМНЕ под мотото „30 години се грижиме за Македонија“, денес во Битола ќе го одбележи јубилејот од независноста на Република Македонија. „30 години се грижиме за...

Македонија 25.07.21 | 16:46

Промоција на политики – Македонија за сите луѓе, вечерва во Охрид

ВМРО ДПМНЕ вечерва на Долни сарај ќе одржи „Промоција на политики” – под мотото „Македонија за сите луѓе”. Говорници на настанот ќе бидат пратениците Велика Стојкова...

Македонија 18.07.21 | 21:13

Невреме ја одложи трибината на СДСМ во Битола

Трибината на СДСМ „Најдоброто за нашата општина“ која вечерва требаше да се одржи во Битола е одложена поради временски неприлики и интензивни врнежи од дожд. Како...

Македонија 13.07.21 | 20:07

Следете во живо: Трибина на отворено на тема Инфраструктура и Урбанизам


Македонија 09.07.21 | 11:09

ВМРО-ДПМНЕ ќе спроведи вистински реформи во образованието: Ќе се подигне дигнитетот на наставниците и ќе се зачуваат предметите

Вчера вечер ВМРО-ДПМНЕ организираше трибини на тема состојбите во образованието на кои говореа проф. д-р Весна Јаневска, вон. Проф. Томе Димовски, проф. д-р Никита Шекутовска,...

Македонија 04.07.21 | 23:50

Николовски: Нема недопирливи за законот, продолжува прочистувањето на судството

Покажавме во овој период дека недопирливи нема и дека договор на СДСМ и на било кој од СДСМ со никој којшто се огрешил пред законот нема, истакна во Охрид на трибината...

Македонија 03.07.21 | 19:58

Повлекување на учебник поради политички причини имало само во најтоталитарните режими

На денешната трибина на отворено организирана од ВМРО-ДПМНЕ се говореше на тема на образование. Еден од говорниците на трибината беше и проф. д-р. Весна Јаневска која...

Македонија 01.07.21 | 23:20

Трајановски: Со СДСМ на власт општините и јавните претпријатија тонат во долгови

Членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Коце Трајановски, на вечерашната трибина за локална самоуправа во Гази Баба, истакна дека со СДСМ на власт општините и јавните...

Економија 29.06.21 | 22:00

Славески: Приучените експерти од СДСМ во ек на економска криза воведуваат кризен данок кој сакаат да го протуркаат преку грбот на граѓаните како еколошка такса

Трајко Славески член на ИК на ВМРО ДПМНЕ денеска на трибина на отворено на тема економија кажа дека ВМРО-ДПМНЕ не случајно реагира за еколошката такса која владата сака...

Економија 29.06.21 | 21:38

Лазаров: Економските политики на Владата на СДСМ се катастрофални

На денешната трибина на ВМРО-ДПМНЕ на тема економија универзитетскиот професор Дарко Лазаров истакна дека економските политики на Владата предводена од СДСМ се катастрофални....

Економија 29.06.21 | 20:56

Илиевска: Еколошката такса ќе го осиромаши народот уште повеќе

На денешната трибина на тема економија организирана од ВМРО-ДПМНЕ се обрати м-р Анастасија Илиевска која што даде свој осврт во однос на економијата во Република Македонија,...

Економија 29.06.21 | 18:41

Трибина на тема економија во организација на ВМРО ДПМНЕ

Денеска, на 29 јуни, вторник во 20:00 часот кај спомен куќата на Мајка Тереза, ВМРО-ДПМНЕ организира трибина на отворено на тема економија. Говорници кои ќе се обратат на...

Македонија 14.06.21 | 23:19

Трибина на СДСМ во Прилеп: Интонирана химната, ама го немаше стихот со Гоце Делчев

Владеачката партија денеска одржа граѓанска трибина во Прилеп На трибината говорници беа вицепремиерот за борба против корупција, Љупчо Николовски, пратеникот Миле...

Вести 11.06.21 | 21:28

Заев на трибината „Најдоброто“: Во ВМРО-ДПМНЕ нема никаква промена, да бидеш против ЕУ и НАТО значи да си против својот народ и држава

Во ВМРО-ДПМНЕ нема никава промена, тоа е истата режимска матрица на Груевски, порача вечерва Зоран Заев на трибината „Најдоброто за нашата општина“ во Скопје. Ова нереформирано...

Скопје 11.06.21 | 21:20

Заев на трибината во Скопје: Покажавме дека за нас зборот важи, ја креираме најдобрата понуда за секој град и општина

Во своето обраќање на трибината „Најдоброто за нашата општина“ претседателот Зоран Заев посочи дека СДСМ во изминатите години покажала дека зборот важи, дека тоа...

Вести 11.06.21 | 20:50

Заев: Владата им излезе во пресрет на општините кои долги години тонеа во долгови, за да се посветат на планови за развој

Владата им излезе во пресрет на општините кои долги години тонеа во долгови, преку обезбедување 50 милиони евра неповратни средства, што им овозможи да се посветат на...

Македонија 08.07.20 | 17:02

Силјановска Давкова: Да си ја земеме судбината во свои раце и во родов дијалог со мажите да ја направиме Македонија поеднаква, попросперитетна

Одржувањето на трибината: Моќни жени во политиката, родова еднаквост, предизвици и можности за Македонија во Парк жена борец, со Рашела Мизрахи, Нела Ташковска, Велика...