Од 7-ми до 15-ти мај на повеќе локации низ Скопје ќе се одржи петтото издание на Скопскиот градски Фестивал. Фестивалот ќе започне на 7 мај 2024 со концерт на Roggers & Harrison и CODE 369 во малата сала на Филхармонија.

На 9- ти мај во Дансинг салата на МКЦ концерти ќе имаат ВLLA BLLA BLLA, Мухамед Ибрахими, 3rd Brigade, а ќе биде поставена и изложба на Марга Рита.

На 15 ти мај во малата сала на Филхармонија ќе настапи MIYATTA.

Фестивалот е поддржан од Министерството за култура.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.