Ознака: Скопски градски фестивал
Сцена 15.05.24 | 18:08

Концерт на MIYATTA на јубилејното издание на Скопскиот Градски Фестивал

Јубилејно петтто издание на Скопски Градски фестивал, продолжува со возбудлива и исклучително квалитетна програма. Вечерва во малата сала на Македонската Филхармонија,...

Скопје 08.05.24 | 09:59

Петтто издание на Скопскиот градски фестивал

Во четврток на 9 мај 2024 година, во дансинг салата на Младинскиот Културен Центар, со почеток во 20:00 часот, ќе се одржи јубилејното петтто издание на Скопскиот градски...

Музика 03.05.24 | 14:41

Мухамед Ибрахими, виртуозот на гитара на 9 мај на Скопски градски фестивал

Скриен гитарски бисер, врвен виртуоз на гитарата, миленик на публиката! Неговите настапи се секогаш пропратени со овации и се исклучително импресивни за гледање и слушање...

Музика 02.05.24 | 09:07

„CODE 369“ во Филхармонија како дел од програмата на Скопски градски фестивал

Хрватскиот бенд „CODE 369“ ќе настапи на сцената на Филхармонија на 7-ми мај како дел од манифестацијата Скопски градски фестивал . Миленици на регионалните медиуми, на...

Сцена 26.04.24 | 09:11

CODE 369 на Скопски градски фестивал на 7 мај во Филхармонија

Милениците на регионалните медиуми CODE 369, нивниот последен албум го издаде хрватската Croatia Records. Нивната музичка мисла е на границата меѓу алтернативниот рок и комерцијалната...

Скопје 19.04.24 | 09:57

Петто издание на Скопски градски Фестивал

Од 7-ми до 15-ти мај на повеќе локации низ Скопје ќе се одржи петтото издание на Скопскиот градски Фестивал. Фестивалот ќе започне на 7 мај 2024 со концерт на Roggers & Harrison...

Култура 06.05.22 | 09:37

Во МКЦ и Филхармонија почнува третото издание на Скопскиот градски фестивал

На неколку локации во Скопје денеска и утре ќе се одржи третото издание на Скопскиот градски фестивал, кој е поддржан од Министерството за култура и Град Скопје. Фестивалот...

Музика 04.05.22 | 11:16

Викендов во Скопје трето издание на Скопскиот Градски Фестивал

Скопје го добива третото издание на Скопскиот Градски Фестивал кој ќе се одржи викендов. Во петок и сабота (6 и 7 мај) публиката ќе има можност да проследи исклучително...

Музика 02.05.22 | 15:47

„Скопски градски фестивал VOL. 3“ на „Школка“ во градски парк

Третото издание на „Скопски градски фестивал“ ќе се одржи на „Школка“ во скопскиот градски парк, започнувајќи на 6 мај. На фестивалот со почеток во 20 часот ќе настапи...