За мене, УМС е приказна за една најдобро помината младост и градење како личност, приказна во која пријателствата и љубовта кон Maкедонија кои се стекнуваат само овде, траат вечно, напиша Орце Ѓорѓиевски на својот фејсбук профил.

Долг пат, исполнет со најубавите моменти и искрена и беспоштедна борба за креирање подобра иднина за Македонија:

▪️2005-2006 / Потпретседател на МК Подстаница
▪️2006-2008 / Претседател на МК Подстаница
▪️2008-2016 / Претседател на ОК Кисела Вода
▪️2013-2016 / Член на ИК УМС
▪️2015-2016 / Потпретседател на УМС
Среќен роденден!
Еднаш УМС – секогаш УМСRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.