Денес ми претставува огромно задоволство што заедно со градоначалникот на Кисела Вода Орце Ѓорѓиевски присуствував на осветувањето на камен темелникот на Крстот во населба Драчево, се вели во Фејсбук статусот на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски.

Крстот ќе биде висок 63,5 метри. Темелите ги освети господин господин Стефан во сослужение со повеќе свештени лица. Прекрасен ден во Драчево, нека е аирлија! Истакна Николоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.