Поради официјална посета на чешка делегација, предводена од министерот за надворешни работи, Јан Липавски денеска во Скопје ќе биде под посебен сообраќаен режим.

Липавски во 11 часот е на средба со претседателот на Собранието, Талат Џафери а потоа и со претседател отна Комисијата за надворешни работи и Ондржеј Бенишик, претседател на Комисијата за европски работи со Антонијо Милошоски, претседател на Комисијата за надворешни работи и Арбер Адеми, претседател на Комисијата за европски работиRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.