Ознака: посебен сообраќаен режим
Скопје 21.05.23 | 09:34

Ако одите кон Кале, ќе заглавите: Посебен режим на сообраќај во Скопје

Поради спроведување на оперативно-тактичка вежба од страна на Министерството за внатрешни работи, а во координација со Амбасадата на САД, Единицата за безбедност на...

Сервиси 13.05.23 | 15:28

Посебен сообраќаен режим утре во Скопје

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека на 14.05.2023 (недела) од 08.30 до 12.30 часот поради одржување на триатлон натпревар, Единицата за безбедност на...

Скопје 08.04.23 | 21:53

Утре избегнувајте ја „Илинденска“, ќе има посебен сообраќаен режим

Утре (недела, 9 април 2023) со почеток во 10 часот ќе има посебен режим во сообраќајот на булеварот „Илинден“ поради одржување на улична трка на три километри насловена...

Сервиси 04.04.23 | 07:55

Денеска посебен сообраќаен режим од Стража до Групчин

Секторот за внатрешни работи Тетово ги известува граѓаните дека на 4 април 2023 година (вторник) од 11 часот и 45 минути до 13 часот и 15 минути, на потегот од Стража до тетовски...

Сервиси 01.04.23 | 08:24

Во вторник посебен сообраќаен режим од Стража до Групчин

Секторот за внатрешни работи Тетово ги известува граѓаните дека на 4 април 2023 година (вторник) од 11 часот и 45 минути до 13 часот и 15 минути, на потегот од Стража до тетовски...

Сервиси 26.03.23 | 09:05

Вечерва ќе има посебен режим на сообраќај во општина Аеродром

Поради најавен ракометен натпревар, вечерва со почеток во 18 часот, Единицата за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот...

Сервиси 26.03.23 | 07:39

Не одете со автомобил: Ќе има посебен режим на сообраќај на Водно

Поради најавена атлетска трка, Единицата за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје денеска, со почеток во 10 часот, ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот...

Скопје 25.03.23 | 16:10

Утре посебен режим на сообраќај во општина Аеродром

Поради најавен ракометен натпревар утре, со почеток во 18 часот, Единицата за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот...

Скопје 07.02.23 | 10:50

Не тргнувајте со автомобил: Денеска Скопје пак блокирано, еве зошто

Поради официјална посета на чешка делегација, предводена од министерот за надворешни работи, Јан Липавски денеска во Скопје ќе биде под посебен сообраќаен режим. Липавски...

Сервиси 05.02.23 | 14:11

Утре Скопје пак ќе биде блокирано-прочитајте зошто

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека на 06.02.2023  (понеделник) во официјалана посета на Република Македонија ќе пристгне претседателката...

Скопје 20.12.22 | 08:39

Денеска и утре турскиот спикер ќе го блокира поширокиот центар на градот

Во Скопје денеска и утре СВР Скопје ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот по сообраќајниците на поширокото централно подрачје поради посетата на Република...

Сервиси 11.12.22 | 15:53

Хаос и неделава, посебен сообраќаен режим во Скопје за косовскиот парламентарен спикер

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека на 12.12 и 13.12.2022 година (понеделник и вторник) во работна посета на Македонија ќе пристигне претседателот...

Скопје 25.10.22 | 11:21

Посебен сообраќаен режим во среда и четврток во Скопје

Министерството за внатрешни работи информира дека на 26 и 27.10.2022 година (среда и четврток), во официјална посета на Македонија ќе пристигне претседателката на Европската...

Скопје 11.10.22 | 12:09

Посебен режим на сообраќај во среда, четврток и петок во Скопје

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека на 12, 13 и 14.10.2022 (среда, четврток и петок) во Скопје ќе има посебен сообраќаен режим. Причина за тоа е официјална...

Скопје 24.09.22 | 13:11

Посебен режим на сообраќај утре во Скопје

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека на 25.09.2022 (недела), со почеток во 09.00 часот, во организација на Здружението на граѓани СОС Детско село, ќе...

Скопје 05.09.22 | 15:30

Од утре до петок изменет сообраќаен режим во Скопје

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека на 06.09.2022 (вторник) и на 07.09.2022 (среда) во официјална посета на Република Македонија ќе престојува...

Скопје 30.07.22 | 17:36

Посебен режим на сообраќај утре во Скопје

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните на Скопје дека на 31.07.2022 година (недела), поради официјална посета на нашата држава на претседателот на Владата...

Скопје 24.06.22 | 15:43

Во Скопје посебен режим на сообраќај во сабота

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека на 25.06.2022 година (сабота) поради одржувањето на „Парада на гордоста“, ќе бидат преземени мерки за посебен...

Скопје 20.06.22 | 08:28

Денеска и утре посебен сообраќаен режим во Скопје

Поради официјална посета на премиерката на Република Финска, Сана Марин денеска и утре во Скопје ќе биде воведен посебен режим на сообраќај, информира Министерството...

Сервиси 16.06.22 | 23:39

Од утре посебен режим на патот кон Блаце

На патот ГП „Блаце“ – Скопје, на потегот каде се во тек градежни работи, од утре се воведува дополнителен времен двонасочен режим на сообраќај со поставена соодветна...