По пауза од четири години МЗТ Скопје од денеска се враќа во престижната АБА лига. Во пресрет на првиот натпревар на којшто ќе присуствувам вечерва во Белград остварив и средба со моите пријатели од партијата СНС. Со пратеникот Немања Јоксимовиќ и градоначалникот на белградската општина Стари Град, Радослав Марјановиќ остваривме продуктивна средба на која донесовме корисни заклучоци. Продолжуваме да ги одржуваме контактите со нашите сестрински партии, и се разбира вечерва навиваме за МЗТ, напиша на Фејсбук,Тимчо Муцунски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.