Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска ќе ја посети скопската општина Гази Баба, при што заедно со градоначалникот ќе сизвршат увид во градежни активности.

Почитувани, Ве известуваме дека денеска 26.02.2024 година претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски заедно со градоначалникот на општина Гази Баба, Бобан Стефковски ќе изврши увид на градежни активности. Во 12:30 часот изјава за медиуми ќе даде Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ, стои во соопштението на партијата.

Во продолжение можете во живо да ја проследите изјавата на Мицкоски:Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.