Согласно препораките и колективниот договор со синдикатот, надзорниот одбор на скопски Водовод донесол долука за зголемување на платите. Но, како што објави претседателот Никола Несторовски, единствено „борците за права на работниците“, партијата Левица, гласале против.

За неполни 10 месеци уште едно покачување на платите во Водовод со едногласно донесена одлука(се разбира борците за права на работниците од Левица гласаа против). Нека е Аирлија!!!, пишува тој.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.