Ознака: јп водовод и канализација скопје
Скопје 08.07.20 | 10:35

Водовод и канализација се поднови со нови теренски возила

Водовод и канализација – Скопје, го обнови возниот парк со теренски возила за потребите на Сектор Водовод, Сектор за експлоатација и одржување на капацитети и дежурната...

Здравје 26.05.20 | 11:15

Прв заболен со ковид -19 во „ЈП Водовод и канализација“, четворица во самоизолација

Еден заболен со ковид 19 има во „ЈП Водовод и каналзицаија“, а четворица се во самоизолација, оваа инфорамција за „Република“ ја потврди и директорот на претпријатието. Лицето...

Црна хроника 14.12.19 | 11:26

Oбвинителството нема да го гони Коце Трајановски за изборот на директор на Водовод

Поранешниот градоначалник на Скопје Коце Трајановски и уште три други лица нема кривично да одговараат за злоупотреба на службената положба и овластување во врска...

Скопје 04.11.19 | 09:28

Заостанатиот долг за сметките за вода и смет ќе се наплатува без камата, но внимавајте на рокот!

Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ ја известува јавноста и граѓаните на град Скопје, дека спроведувањето на одлуката донесена од Управниот одбор за наплата...

Скопје 23.09.19 | 18:34

Без вода утре дел од Општина Центар

Прекин на водоснабдување утре од 09:00 часот ќе имаат корисниците на дел од улицата „Орце Николов 87″, односно на потегот од улицата „Аминта Трети” до „Мирослав...

Скопје 27.06.19 | 10:55

Рокот истекува утре: Платете ги заостанатите сметки за вода и смет без камата

Граѓаните на Скопје заостанатите сметки за вода и смет без камата можат да ги платат до утре. ЈП Водовод и канализација – Скопје и ЈП Комунална хигиена – Скопје...

Скопје 17.06.19 | 13:21

Заостанати сметки за вода и смет без камата може да се платат до 28 јуни

Јавните претпријатија Водовод и канализација – Скопје и Комунална хигиена – Скопје ги потсетуваат граѓаните на Град Скопје дека акцијата за плаќање на заостанатите...

Економија 20.05.19 | 13:54

Самостојниот синдикат при Водовод и канализација реагира: Првиот човек на ССМ „одработи“ за директорот на ЈП Водовод

Самостојниот синдикат при Водовод и канализација Скопје во писмено обраќање до јавноста го изјавува својот револт поради потпишаната спогодба за исплата на к-15. Ви...

Скопје 02.03.19 | 14:58

ЈП Водовод и канализации: Лажна вест е дека водата од изворот Рашче е загадена

Лажна вест е дека водата од изворот Рашче е загадена, соопштија за МИА од ЈП Водовод и канализации, откако по социјалните медиуми почна да се шират гласини дека директно...

Скопје 17.01.19 | 12:39

Жителите на дел од Капиштец без вода: Инцидентен дефект на улица „Васил Ѓоргов“

Од јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информираат дека без вода утринава ќе бидат дел од корисниците на улицата „Васил Ѓорѓов“ во скопската населба Капиштец „На...

Скопје 10.12.18 | 18:07

Утре без вода Дебар Маало

Од 9 часот до завршување на интервенцијата, утре без вода ќе бидат корисниците од улиците „Антоние Грубишиќ“ и „Пиринска“, информираат од ЈП „Водовод и канализација“. Водоснабдувањето...