Град Скопје да ги преземе неопходните мерки за подигнување на безбедноста на улицата „Васко Карангелевски“. По денешната сообраќајка, градоначалникот на Аеродром, Тимчо Муцунски уште еднаш побара од надлежните институции да го решат проблемот со лошо изведеното сообраќајно решение на оваа улица.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.