ВМРО-ДПМНЕ од денеска започнува со објавувањето на, како што велат од партијата, криминални тендери на претходните градоначалници од СДСМ/ДУИ.

-Започнуваме со објавување на криминални тендери на претходните градоначалници од СДСМ/ДУИ.

Денеска во 11:00 часот на прес конференција ќе се објави како еден скопски градоначалник преку скандалозен тендер за улично осветлување направил криминал од илјадници евра, велат од партијата.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.