Градоначалничката на Скопје повторно е мета на критики поради својот стајлинг.Таа на средбата во полскиот амбасадор се појави во лежерен стајлинг како за на саботно кафе со пријателките.

Aрсовска носеше маичка  „Wonder Woman“ и бели патичиња.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.