Министре Јетон Шакири, погледај го народот, послушај го народот, прстот на чело и размисли добро што одлука ќе донесеш, затоа што потоа ќе биде касно!, напиша на својот фејсбук профил пратеникот Зоран Коцевски.

Ветеното училиште од страна на ДУИ и СДС изградете го и се’ ќе биде во ред, е сега тоа што Вие сте до толку неспособни, па две години учениците се без учебници, а не па училиште да изградите, е тоа е ВАШ проблем, а не на овој насобран народ!
А јас како пратеник избран од овие граѓани, секогаш, ама баш секогаш ќе ја имаат мојата поддршка, секаде и во секое време‼️
Се’ за доброто на Гази Баба‼️
Се’ за доброто на МакедонијаRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.