Експремиерот Зоран Заев и поранешниот разузнавач Зоран Верушевски денеска не се појавија во својство на сведоци во судницата на Кривичниот суд.

Тие не се соочија со прашањата на обвинителот Артан Ајро и со обвинетите, ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков, поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, како и другите обвинети во случајот „Таргет-Тврдина“, кој ја тресеше Македонија.

извор МакфаксRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.