На Конгресот на ЕПП што се одржува овие два дена во Букурешт, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски беше најавен како претседател на опозицијата во Македонија! Зборот Северна на овој Конгрес не постои!

Браќа и Сестри, ако досега не го почувствувавте мирисот на Историската победа верувам дека ова кратко видео ќе ги пробуди дамарите во Вашата душа да видите со сите сетила дека Македонија го има Вистинскиот Лидер – стои во објава на социјалните мрежи.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.