Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски заедно со градоначалникот на општина Битола, Тони Коњановски во рамките на активноста „Промените се случуваат, секогаш со народот“, ќе извршат увид во градежните активности на ул. Довлеџик во Битола.

По завршувањето на настанот во 12:50 часот изјава за медиуми ќе даде Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.