Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска ќе одржи работен состанок со претседателот на Стопанска комора на Република Македонија, Бранко Азески во просториите на Стопанска комора на Република Македонија на тема енергетска криза.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.