Следете го во живо гостувањето на лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во телевизија 24Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.