Во тек е народен митинг на ВМРО ДПМНЕ во Македонска Каменица во пресрет на парламентарните и претседателски избори во Македонија. На следниот линк може да следите во живо:Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.