Изјава на Тимчо Муцунски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ по седницата на Извршниот комитет на која се одлучуваше за кандидатите за министри и заменици министри во техничката Влада.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.