Владата на Република Македонија, денеска, 20.01.2022 година (четврток) ќе ја одржи четвртата редовна седница.

За заклучоците и одлуките од седницата, којашто е предвидено да започне во 17:00 часот, јавноста ќе биде информирана со соопштение, веднаш по нејзиното завршување, соопштија од владината прес служба.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.