ВМРО-ДПМНЕ одржа голем митинг во Крива Паланка на кој говореа лидерот Христијан Мицкоски, носителот на листата во ИЕ3, Драган Ковачки, како и кандидатката за претседател на држвата, Гордана Силјановска-Давкова.

Според фотографиите од митингот, граѓаните на Крива Паланка и околината даваат голема поддршка на ВМРО-ДПМНЕ и нивната програма „Платформа 1198“.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.