Во организација на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ, утре во 12:00 часот во Штип ќе се оддржи протестен марш.

Ги повикувам жените да го кренеме гласот против оваа ненародна власт. Заедно да испратиме порака дека сме посилни од предрасудите‼️, пишува на Фејсбук претседателката на Унијата на жени, Жаклина Пешевска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.