Ознака: протестен марш
Македонија 05.03.22 | 13:59

Пешевска: На политичката сцена во Македонија ѝ се потребни многу повеќе храбри, мотивирани и општествено освестени жени

Во мигот кога носевме одлука за денешниот марш во пресрет на меѓународниот ден на жената, никогаш не се двоумев колку ќе не има и сликата што денес ја гледам говори за...

Македонија 05.03.22 | 13:55

Мицкоски на маршот по повод 8 Март: Протестираме за сите жени кои се дискриминирани, посилни сме од предрасудите и обединети ќе победиме

Денеска во организација на Унијата на жени сме во Штип да го одбележиме денот на жената 8ми март, на мајката, на сестрата на колешката, на пријателката итн. Со овој протестен...

Македонија 05.03.22 | 12:33

ВО ЖИВО: „Посилни од предрасудите“ – протестен марш во Штип

Во организација на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ, денес во 12:00 часот во Штип ќе се оддржи протестен марш. „Ги повикувам жените да го кренеме гласот против оваа ненародна...

Македонија 04.03.22 | 14:31

УЖ на ВМРО-ДПМНЕ организира протестен марш утре во Штип: Посилни од предрасудите

Во организација на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ, утре во 12:00 часот во Штип ќе се оддржи протестен марш. Ги повикувам жените да го кренеме гласот против оваа ненародна...

Црна хроника 11.11.21 | 08:46

Протестен марш во сабота: Битола со поддршка за полицаецот осуден на затвор за ланскиот инцидент со пијан возач

Основниот Кривичен Суд Скопје вчера донесе првостепена пресуда со која полицискиот службеник Г.П. вработен во СВР Битола се прогласува за виновен и истиот се осудува...

Култура 25.02.21 | 14:11

Протестен марш на иницијативата „Култура или Фис-култура?“

Уметници и културни работници од иницијативата „Култура или Фис-култура?“ најавија протестен марш по последните случувања во културата во Македонија. Протестниот...

Македонија 02.12.20 | 16:37

Народот гаѓаше со тоалетна хартија кон Заев – да си го избрише срамот од изјавите во преговорите со Бугарија

Граѓаните денес со блокади му испратија пораки на премиерот Зоран Заев. Овој политичар го прегазува во континуитет македонското достоинство, тргува со се што на Македонците...

Македонија 15.09.20 | 20:43

Мицкоски: Делчев обединувал, а денес ова СДСМ со Заев разединува

Драги сограѓани, Гоце го има во химната, за кого би протестирале ако не за Делчев. Делчев е црвената линија на нашето достоинство и идентитет и затоа сме денес овде, затоа...

Македонија 15.09.20 | 09:18

ВМРО-ДПМНЕ денеска излегува на протестен марш за поддршка на членството во ЕУ, за Македонија и за Гоце Делчев

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе организира протестен марш, како што најави, за поддршка на членството во ЕУ, за Македонија и за Гоце Делчев. Протестот ќе почне во 18.30 часот од пред...

Македонија 22.12.18 | 13:06

Следете во живо: ВМРО-ДПМНЕ денеска маршираат во Прилеп

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со протестните маршови низ Македонија, а денеска се маршира во Прилеп. На протестот ќе се обрати лидерот на партијата Христијан Мицкоски. Следете...

Македонија 22.12.18 | 00:27

Протестираме против неправдата и несигурноста – протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе одржи протестен марш во Прилеп. Ве повикуваме сите, секој оној кој што е револтиран за било што од оваа влада такви ги има многу, се повеќе и повеќе...

Македонија 20.12.18 | 12:40

Република Македонија не заслужува да живее во очај и црнило

Протестниот марш на ВМРО-ДПМНЕ, што секоја среда се одржува во Скопје, поради православниот празник Свети Никола беше преместен за денес. Република Македонија тоне...

Македонија 19.12.18 | 10:00

Протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ во четврток во 19 часот

ВМРО-ДПМНЕ во четврток во 19 часот го организира новиот протестен марш. Црнилата кои надвиснале над државата мора да бидат победени. Република Македонија не заслужува...

Македонија 16.12.18 | 16:35

ВМРО-ДПМНЕ не отстапува од шесте барања

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ги повтори и барањата што ги имаат тие како политичка партија: А ние нема да си одиме. Нема да си одиме затоа што прво бараме Оливер Спасовски...

Економија 16.12.18 | 16:15

Земјоделците ги лаже министер кој има една цел – да му се допадне на својот ментор, аболицираниот Зоран Заев

Мицкоски се осврна и на проблемите со кои се соочуваат земјоделците во државата: Ми сугерираат тука близу мене да спомнам и за акцизата, 3 денари акциза. Најпрвин ќе излезат...

Македонија 16.12.18 | 13:10

Следете во живо: Протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ во Велес

ВМРО-ДПМНЕ денес одржува протестен марш во Велес. На протестот ќе се обрати лидерот на партијата Христијан Мицкоски. Следете во живо на следниов линк:

Македонија 15.12.18 | 23:24

Протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ во Велес во 13 часот: Во Македонија владее црнило, СДСМ мора да замине

Насекаде околу нас ни се случува црнила. Граѓаните се зацрнети и се оди против нивната волја. Судството е заробено од страна на Зоран Заев и за жал, Зоран Заев е единствениот...

Скопје 14.12.18 | 20:31

Марш на сексуалните работници овој понеделник во Скопје

Во понеделник, на Меѓународниот ден за СТОП на насилството врз сексуалните работници, во Скопје по 11. пат ќе се одржи Маршот на црвениот чадор. Протесниот марш на сексуалните...

Македонија 12.12.18 | 19:47

Оставки, гасификација, одговорност за црниот Вотергејт…

Мицкоски рече дека протестите ќе продолжат додека не се спаси она што остана од Македонија, додека не се спаси македонското во Македонија, додека не дојде конечниот...

Македонија 12.12.18 | 19:44

Мицкоски: За 27 април потребна е неселективна правда

Стоиме на ставот дека селективна правда не добра правда и не вистинска правда, но секое она законско решение кое што ќе понуди спас за сите оние лица кои што се под политички...