Поранешниот грчки премиер Алексис Ципрас дојде во Струмица да го посети својот другар Зоран Заев.Досегашниот лидер на СИРИЗА дојде во познато струмичко кафуле со „Бе-ем-ве“ со струмички регистарски ознаки а на својот пријател му донесе узо.

Средбата помина во пријатна и релаксирачка атмосфера.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.