Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски во интервјуто за „Република“ кое ќе биде објавено утре забележува дека Македонија е единствената земја заедно со Северна Кореја каде граѓаните се заглавени во сопствената земја.

Ова што го прават е на граница со лудило.Ние моментално сме единствените во свет кои сме заробени во сопствената држава.Eвентуално Северна Кореја. Кога ќе кажеш Македонија сега синонимот е повеќе на Северна Кореја отколку на Европа.Каде го има тоа со важечки пасош што ти го издава државата да не можеш да излезеш од сопствената земја-посочува министерот.

 

@republika.onlineТошковски за пасошите♬ original sound – Republika online

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.