Ознака: панче тошковски
Црна хроника 18.05.24 | 11:06

Вработен во МВР фатен на лице место со над 10 илјади евра од извршено кривично дело Измама

Министерот за внатрешни работи, Панче Тошковски, информира дека овластено службено лице вработено во МВР е фатено на лице место со над 10 илјади евра од извршено кривично...

Македонија 16.05.24 | 18:02

Тошковски – Давкова: Ќе градиме општество во кое основен принцип ќе биде владеење на правото

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски во Вила Водно беше примен од претседателката Гордана Сиљановска Давкова. Тошковски најпрво и ја честиташе победата...

Македонија 16.05.24 | 13:22

Тошковски во посета на оперативниот тим „Кафез“ и Регионалниот центар за гранични работи Север

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски, во рамки на дешените работни активности министерот оствари работни средби со Оперативниот тим „Кафез“ и Регионалниот...

Македонија 12.05.24 | 16:07

Тошковски: Сигурен сум дека со љубовта што ја има за Македонија ќе биде вистински чувар на нашите вредности

Mинистерот за внатрешни работи Панче Тошковски денес во Собранието, како што вели, имаше чест да присуствува на историскиот чин – инаугурацијата на првата жена претседател...

Македонија 08.05.24 | 20:02

Прес-концеренција на министерот за внатрешни работи

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски и дополнителниот заменик-министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев ќе дадат изјави за медиумите по завршување...

Македонија 08.05.24 | 12:43

Волјата на граѓаните да не биде киднапирана, порача Тошковски, остварувајќи го своето право на глас

🗳️Како на првиот, така и на вториот круг од Претседателските избори, а овој пат заедно со Парламентарните избори, рано изутринава со сопругата ја извршивме нашата...

Македонија 08.05.24 | 09:39

Тошковски за стартот на изборниот ден: Безбедносната состојба стабилна, МВР постапува согласно надлежностите

Денешниот ден, од аспект на безбедносната состојба е стабилен. Министерството за внатрешни работи постапува согласно надлежностите што ги има, изјави денеска техничкиот...

Македонија 08.05.24 | 09:20

Изјава на министерот за внатрешни работи, Панче Тошковски

Следете ја во живо изјавата на министерот за внатрешни работи, Панче Тошковски

Македонија 07.05.24 | 16:35

Тошковски: Moраме да изградиме полиција која ќе биде партнер и пријател на чесните граѓани и најстрог непријател на криминалците

Mинистерот за внатрешни работи Панче Тошковски по повод денот на македонската полиција напиша дека мора да изградиме полиција каде ќе бидат почитувани правата на нејзините...

Македонија 02.05.24 | 10:56

СПМ: Прв пат во историјата имаме министер кој јавно проговори за малите плати во МВР, даваме безрезервна поддршка на Тошковски

Синдикат на полиција во Македонија јавно ја дава својата безрезервна поддршка на министерот за внатрешни работи, Панче Тошковски. Нивното соопштение го пренесуваме...

Македонија 30.04.24 | 20:57

Тошковски од Струмица: Законот мора еднакво да важи за сите и никој не смее незаконски да влијае на гласачите

Би сакал да апелирам до сите граѓани на Општина Струмица, како и до сите граѓани во Македонија, дека Законот мора еднакво да важи за сите и никој не смее притоа да злоупотребува...

Македонија 30.04.24 | 19:36

Тошковски: Љупчо Палевски ќе биде екстрадиран најбрзо што може

Министерот за внатрешни работи, Панче Тошковски, соопшти дека во најкраток рок ќе биде екстрадиран Љупчо Палевски откако претходно Министерството за правда соопшти...

Македонија 27.04.24 | 14:38

Промовирана новата генерација на 508 полициски службеници

Во Центарот за обука во Идризово денеска се одржа свечена промоција на нови полициски службеници – генерација 2023-2024 година. Едногодишната обука ја завршија 508 нови...

Македонија 27.04.24 | 14:26

Ечеше „Бисер балкански“ од грлата на 416 мажи и 92 жени на промоцијата на нови полицајци

Новите полициски службеници и публиката која беше присутна во Центарот за обука во Идризово, ја запеаја „Бисер Балкански“ при свеченоста за нивна промоција. Вкупно...

Македонија 26.04.24 | 15:14

Тошковски во посета на ЕБР и ЕОП: Специјалните единици се првиот столб на заштитата и зачувувањето на безбедноста и суверенитетот

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски денес оствари работна посета на Единицата за брзо распоредување и Единицата за обука и поддршка кои се сместени во Полицискиот...

Македонија 25.04.24 | 14:38

Потребен е поголем број полициски службеници за вториот круг, констатира Тошковски при посетата на ПС Центар и Бит-пазар

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски денес оствари работни посети на Полициската станица Центар и Полициската станица Бит Пазар кои функционираат во рамките...

Македонија 24.04.24 | 21:01

Одделот за внатрешна контрола да утврди што се случувапе во СВР Тетово, побара Тошковски

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски потврди дека на советник од неговиот кабинет, упатен со писмена наредба, не му било дозволено присуство во рамки на оперативниот...

Македонија 24.04.24 | 20:18

МВР: Една димна бомба, кинење ливчиња, поткуп регистрирани за време на изборниот процес

Изборниот процес помина без пречки и поголеми инциденти. Во текот на денешниот ден евидентирани се вкупно 12 случаи на фотографирање на гласачкото ливче, два случаи...

Македонија 24.04.24 | 09:22

Тошковски: Безбедносната состојба стабилна, нема никакви нарушувања во изборниот процес

Безбедносната состојба е стабилна. Нема никакви нарушувања во изборниот процес. Немаме забележано никакви посериозни нарушувања во изборниот процес, изјави денеска...

Македонија 23.04.24 | 12:57

Тошковски: МВР, ЈО и АНБ подготвени за безбедно спроведување на фер и демократски избори

Во врска со претстојните избори денеска во просториите на Министерството за внатрешни работи, одржав состанок на кој присуствуваа дополнителниот заменик министер...