Пратеничката од ВМРО ДПМНЕ, Дафина Стојановска се јави директно во емисијата Црвена Линија на Телма, каде се дискутираше за тоа Дали во Македонија има доволно развиена политичка култура ?

Темата беше испровоцирана од вчерашнот настап на пратеничката Стојановска од собраниската говорница која го обвини вицепремиерот Бојан Маричиќ дека и намигнал и и испратил бакнеж додека таа била на говорница.

Се каам што направив дефокус од собраниската седница за пратенички прашања, но не и за тоа што го кажав-изјави пратеничката.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.