Која перверзија и најдобар аргумент колку измените на КЗ се антиправни, антидржавни и антиевропски, вели Ивор Мицковски споделувајќи ја листата на кривични предмети кои најверојатно ќе поминат неказнети поради измените на Кривичниот законик спроведени од власта, со кои драстично се намалуваат казните за корупција на функционерите.

Со измените се загрозени случаи кои се бават со проневера на пари од ЕУ фондови и ИПА проект.
Вие не сте Европа, Вие сте криминалци, им порача Мицковски.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.