Комисијата за здравство на ВМРО-ДПМНЕ објави фотографии од службеното возило на Општа болница Прилеп фотографирано паркирано на тротоар, навечер, на ден Коледе.

Службеното возило на Општа болница Прилеп на “работно место” во петок навечер, ден КОЛЕДЕ.
❗️Домаќински и одговорно
❗️❗️Директорке Кети Смилеска вие сте со возилово на “терен” интервентно или “главниот” – финансискиот директор Влатко -Домазетот
И 10 анкетни не помагаат овие неодговорни арамии додека се на власт.
Овие криминалци уживаат додека пациентите умираат чекај ќи да примат лек или додека да дојде возило на Итна помош.
❗️Доаѓа крајот
❗️Одговорност ќе имаRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.