Владејачката партија СДСМ денеска имаше средба со коалициските партнери која, како што велат од партијата ја искористиле да поразговараат за заедничките активности кои ги планираат за оваа година и за европската иднина на државата.

Денеска, на работната вечера со претседателите и другите високи претставници на вонпарламентарните партии кои се дел од нашата коалиција, разговаравме за реализација на владината програма, како и за мерките и политиките за поддршка на граѓаните во време на светска економска и енергетска криза, објави претседателот на СДСМ Димитар Ковачевски.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.