Пред празни улици, без народ, без поддржувачи и членови на партијата се одржа митингот на СДСМ, Коалицијата за европска иднина и кандидарот за претседател Стево Пендаровски пред зградата на ЕУ во Скопје.

На митингот говореа Стефан Левен -претседател на ПЕС (Партија на европски социјалисти), Димитар Ковачевски – претседател на СДСМ и Стево Пендаровски – кандидат за претседател на Република Македонија, а куси обраќања имаа и носителите како и коносителите на изборните листи на СДСМ и Коалиција.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.