Османи дознал од медиумите дека „Еуровиа“ е донатор на ДУИ: Не бев среќен кога видов дека е прворангирана на тендерот, пишува аналитичарот Ивор Мицковски на својот фејсбук профил.

Сега вака, поранешен портпарол и актуелен потпретседател на партија, па уште ДУИ, ако не знае кој му е партиски спонзор, треба да си ја активира таа одложената оставка и да се врати во медицина, ама како пациент.

Немој да не јебеш.

Второ, самата фирма е откриена дека лажеше оти не била спонзор на ДУИ, како што е потврдено од извештајот на партијата до УЈП.

Значи, што дедуктивно, што индуктивно, лажат и двете страни, лажат за се, лажат секогаш, а кој лаже тој и краде од се и краде секогаш.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.