Ознака: тендер
Економија 14.05.20 | 11:33

Анѓушев доби тендер од 2 милиони евра од Град Скопје

Речиси два милиони евра е тендерот на Град Скопје за набавка на струја, кој е доделен на фирмата „Енерџи деливери солушнс“. Станува збор за фирма на довчерашниот вицепремиер...

Македонија 11.05.20 | 12:54

Објавен тендер кој може да го добие само Жути

Она за кое пред неколку дена предупредив на прес, дека се спрема криминален тендер, денес триаголникот Филипче – Клиничка Болница Штип – Жути, почна да го реализира...

Економија 08.05.20 | 11:21

Пред избори РЕК Битола се претвора во нова пералница на пари за изборен поткуп за Заеви?

Се спрема ли повторно влез на струмички камион и механизација во РЕК Битола и дали пред избори РЕК Битола ќе се претвори во нова пералница на пари за изборен поткуп за...

Македонија 02.05.20 | 13:18

Филипче фатен во нови сомнежи за криминал со набавката на респиратори

Венко Филипче повторно е фатен во сомнителна набавка и со сомнежи за милионски криминал, објави денеска портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски, повикувајќи се на...

Твитови 27.04.20 | 15:28

Ќе лапне Крсто 500.000€, a вие донирајте ги вашите 500 денари oд МојДДВ

Денес е #27Април, а фирмата на вратарот Крсто Мукоски си шиба со тендерот за зграда во Св.Николе, доделен и платен од ПУИК. Ќе лапне Крсто 500.000€. А вие донирајте ги вашите...

Македонија 27.04.20 | 09:44

Дали е точно дека братучед на Рашкоски го добил тендерот од 12 милиони денари, а оној кој го доделил, пак, е братучед на неговста сопруга?

Додека нашите сограѓани ги губат своите животи, бандата и натаму е фокусирана на криминал и корупција. Народот трпи, додека државните функционери на СДСМ местат тендери,...

Здравје 25.04.20 | 11:46

Јавната набавка за респиратори поништена: Компаниите што го добиле тендерот не биле во можност да испорачаат

Министерството за здравство денеска информира дека двете компаниите што го добија тендерот за набавка на 31 респираторна машинa ги известиле дека нема да бидат во можност...

Скопје 24.04.20 | 12:17

Струмичка фирма блиска до луѓето на Заев доби тендер во Дрисла од 200 илјади евра

Додека Скопје, Куманово, Прилеп, додека Република Македонија се бори со корона пандемијата додека луѓе умираат желбата на власта за криминал е највисоко ниво – се „тера“...

Економија 23.04.20 | 20:27

Министерството за информатичко општество распиша тендер од 200.000 евра за одржување на порталот Е-услуги

Министерството за информатичко општество и администрација распиша тендер за избор на фирма која ќе го одржува националниот портал за е-услуги. Според огласот објавен...

Македонија 12.02.20 | 18:13

Горан Филипов доби тендери вредни седум милиони евра откога Филипче е министер за здравство

Седум милион евра од сметките на Министерството за здравство и здравствените установи во Македонија завршиле на сметка на „Синерџи“, компанија во сопственост на Горан...

Економија 06.02.20 | 16:50

Уште еден тендер од ЕЛЕМ за СВ Инвест на пријателот на Вице Заев

Битолската компанија СВ Инвест доби уште еден договор за јавна набавка од ЕЛЕМ. Акционерското друштво за производство на струја АД ЕСМ (поранешно ЕЛЕМ) склучи договор...

Скопје 23.01.20 | 13:06

Антикорупциска во понеделник ќе одлучува дали ќе отворат предмет за „снегот“ на Шилегов

Информацијата за склучениот договор на градоначалникот Петре Шилегов со приватна фирма за чистење на снегот од скопските улици во понеделник ќе биде поднесена на колегиум...

Македонија 20.01.20 | 12:13

Чулев: За скандалот со набавката на пасоши следи истрага

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев најави итна истрага околу скандалот со набавката за патни исправи, со кои незаконски се отуѓени скоро 20 милиони евра од буџетот. Нов...

Твитови 19.01.20 | 21:38

Ивон Величковски: Важно Крсто го фати тендерот

Кој го фати крстот, го фати. Важно Крсто го фати тендерот. pic.twitter.com/S9QwkDIjjo — Ивон Величковски (@IVelichkovski) January 19, 2020

Економија 17.01.20 | 18:31

Компанијата на Муковски доби тендер вреден 1,2 милиони евра

Компанијата на пратеникот Крсто Муковски „Атриум ДОО” од Вевчани доби тендер од државното акционерско друштво за изградба и стопанисување со деловен простор, објави...

Македонија 17.01.20 | 13:13

Граѓаните со недели чекаат лични карти, од МВР велат првите испораки почнуваат во понеделник

Граѓаните кои се фотографирале за лична карта пред Нова година сè уште чекаат за да ги подигнат своите документи. Остри реакции имаше на социјалните мрежи, каде граѓаните...

Македонија 17.01.20 | 12:04

Компанијата на Муковски доби тендер вреден 1,2 милиони евра за изградба на објект

Компанијата на пратеникот Крсто Муковски доби тендер од државното акционерско друштво за изградба и стопанисување со деловен простор, oбјави Лидер. Неговата компанија...

Македонија 05.01.20 | 14:14

Дали е на повидок нов рекет од власта во заминување: Кој ја мести техничката влада за 7 милиони евра за болницата во Штип

Завршувањето на градежните работи на клиничката болница во Штип ќе ја чинат државата дополнителни 7 милиони евра. Ова го бара изведувачот, грчката градежна компанија...

Македонија 28.12.19 | 17:03

ВМРО-ДПМНЕ обвинува за корупција, МВР се брани: Се уште не е потпишан договор со „Пин петрол“

На денешната прес конференција Орце Ѓорѓиевски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ се осврна на случајот со ПИН ПЕТРОЛ- фирма која отвори бензинска, а камен темелник поставуваше...

Економија 25.12.19 | 17:45

Заврши тендерот за првиот дел од автопатот Скопје-Блаце, рок од 10 дена за жалби

Заврши електронската аукција за избор на најдобрата од доставените понуди на трите градежни компании што аплицираа за изградба на првот дел од автопатот Скопје-Блаце...