По дебаклот со уставните измени целосно неважно е што мисли делегитимираната СДС, единствено решение се избори.СДС цела година лажеа дека имаат пратеници за уставни измени. Во петокот видовме дека не само што немаат 80, туку едвај имаат и 70,велат во ВМРО ДПМНЕ.

И пратеници од владејачкото мнозинство се против уставни измени.На Ковачевски никој повеќе не му верува. Со СДС секој ден сме се подалеку од ЕУ. Власта свесно ја заглави државата, и бега од избори, односот на СДС кон граѓаните е крајно неодговорен.Ако СДС веруваат во своите политики, ајде на избори, тоа е единствено решение за излез од кризата.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.