Петар Георгиевски – Камиказа објави бугарски документи кои покажуваат дека св. Климент Охридски  е роден во Македонија.

Ова се бугарски китапи!!! 1915 година!!!! Тогаш Тито не ни знаел дека постои “МНОГУСТРАДАЛНА МАКЕДОНИЈА“ во 8 и 9 век. Еве го авторот и книгата, кај што пишува за светите браќа КИРИЛ И МЕТОДИ, како и за КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ, што се и од кај се!

Тој има прашање и до претседателот на историската комисија.

Ова е бугарска историографија, господине ДРАГАН ЃОРГИЕВ, дали ја имавте земено во предвид,а?! Или како на БИТ ПАЗАР распродавате!!!Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.