Стево Пендаровски не само што потврди дека нема кредибилитет и интегритет, туку и дека е лицемерен во своите ставови.

Да точно е, граѓаните добро знаат кој е Стево Пендаровски, тоа е човекот на кој може да му симне капа пред уличниот жаргон што тој го користи.Денес ќе го потсетиме само на дел од навредите кои ги кажува, етикетирањата и вокабуларот кој го користи од типот, стока, народ во бачило, нешто меѓу нозете, психопат, гнида од човек и слично, потсетува ВМРО-ДПМНЕ.

Проценете сами за каков карактер станува збор кога се говори за Стево Пендаровски.

Стево Пендаровски го гази достоинството на народот и на државата

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.