Обвинителката Татиана Трајчевска во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека обвинителството имало видео снимки на кои прецизно се гледа кои се учесници во нападот на ракометарот Денис Тот и како е дојдено до тешките повреди.

За објавената снимка од настанот, Трајчевска вели дека одговара на настанот, но не е снимка која е обезбедена од обвинителството.

Нашите снимки имаат помало растојание, попрецизно се гледаат дејствијата на секој од учесниците, вели Трајчевска.

Таа вели дека немаат податоци кој ја објавил снимката.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.