Новоизбраните судии во Основен Кривичен суд – Скопје денеска потпишаа свечена изјава во Судски совет.

Станува збор за судиите Марија Беговиќ, Биљана Смаќоска, Драгана Исакоска, Драган Јосифовски, Ахмет Идризи, Фросина Стојаноска и Кирил Георгиев.

Свечена изјава денеска треба да потпишат и новоизрбаните судии од Основните судови во Скопје, Битола, Струмица и Тетово.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.