Притисоците не престануваат туку, како и што очекував, се интензивираат, сподели кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски, кој е и кандидат за претседател од неговата нова партија ЗНАМ, кому му е поднесена нова кривична пријава, овојпат за Неизвршување на судска одлука.

Ваквите постапки не ме обесхрабруваат туку дополнително ме мотивираат да го демонтираме овој режимски систем.
Ќе има и правда а ќе има и мир а непристрасните професионалци ќе добијат шанса да изградат и правен и функционален државен систем, порача Димитриевски.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.