Ознака: максим димитриевски
Македонија 23.10.21 | 21:42

Максим Димитриевски: Јас имам само една коалиција, а тоа е коалицијата со граѓаните

Срамни се обвинувањата на СДСМ Куманово кои се однесуваат на мојата кандидатура за градоначалник на претстојните локални избори, каде велат дека сум склучил пакт...

Македонија 23.10.21 | 17:11

Атанасов: Другари, спасете ја партијата, за почеток гласајте за Максо, тоа е најдоброто што го имате

Поранешниот заменик-министер за образование Петар Атанасов од СДСМ ги повика своите сопартијци и други поддржувачи на СДСМ да престанат да ја убедуваат јавноста дека...

Македонија 23.10.21 | 14:59

Димитриевски: Во следниот мандат следува реконструкција на Градскиот стадион, Соколана, спортската сала

„Куманово е олимписки град и Куманово на 31-ви октомври ќе победи. Во следниот мандат ќе го реконструираме Градскиот стадион, Соколана и спортската сала. Исто така, во...

Македонија 23.10.21 | 14:15

Димитриевски: Не се грижам за црната пропаганда, мојот акцент се граѓаните

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски во дебатната емисија на МТВ, потенцираше дека прави сè за да го менува Куманово на подобро. Ја...

Македонија 23.10.21 | 11:03

Димитриевски: Куманово ќе биде поубаво место за живеење, кумановци отсекогаш биле пркосни граѓани

„Куманово ќе биде поубаво место за живеење, затоа што кумановци отсекогаш биле пркосни како граѓани. Не верувајте на лажни ветувања, бидете рационални. Излезете масовно...

Македонија 23.10.21 | 08:29

Димитриевски: Изборите во Куманово ги води штаб во МВР

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски вечерва на Топ Тема на телевизија Телма истакна дека случајот со снимката со изнуда...

Македонија 22.10.21 | 22:30

Милошоски најави можна поддршка од ВМРО-ДПМНЕ за Максим Димитриевски во вториот изборен круг

Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ во вечерашната дебата на „360 степени“ рече дека во вториот круг од локалните избори тие ќе се обидат да победат во општините во кои имаат...

Македонија 22.10.21 | 21:43

Димитриевски: Бараме поддршката од сите  граѓани, верувам дека на 31-ви ќе ја добиеме

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, во Топ Тема на телевизија Телма информираше дека Куманово од една од најзаглавените...

Македонија 22.10.21 | 20:39

Димитриевски: Ќе направам сè СДСМ да се реформира, затоа што ги изгуби принципите на државотворност и демократија

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, во вечерашното гостување на Топ Тема на телевизија Телма изјави дека уште е член на...

Македонија 22.10.21 | 18:11

Димитриевски на средба со противкандидатите: Добрите проекти ќе ги инкорпорираме во една програма за добробит на сите кумановци

Кандидатите за градоначалник на Куманово, остварија пријателска средба на која разговараа за иднината на градот. Како што истакна независниот кандидат, Максим Димитриевски,...

Македонија 22.10.21 | 12:44

Максим Димитриевски: Бесплатен јавен градски превоз за студенти и пензионери во Куманово, отвораме младински центри, во моментов се реконструира спорската сала

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово, Максим Димитриевски, на денешната прес-конференција информираше дека студентите и пензионерите од Куманово...

Македонија 22.10.21 | 10:54

Димитриевски: Ќе продолжиме со активна поддршка на спортските клубови

Ќе продолжиме со активна поддршка на спортските клубови, ветува независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски. Ќе обезбедиме повеќе...

Македонија 21.10.21 | 17:57

Димитриевски: Во следниот мандат ќе реализираме повеќе од 800 проекти

Ве повикувам сите, на 31 октомври да ни дадете поддршка за да продолжиме со унапредување на Куманово. Во изминатиот период реализиравме 400 проекти, а нашиот план и амбиции...

Македонија 21.10.21 | 13:48

Максим Димитриевски: Немаме право да ја менуваме историјата, сме биле, сме и ќе бидеме Македонци

Ние немаме право да ја менуваме историјата. Тоа не се прифаќа ниту во Куманово, ниту во Македонија. Имам конкретен став по ова прашање. Нема да дозволам да се гази по...

Македонија 21.10.21 | 11:29

Максим Димитриевски: Куманово е единствениот град којшто има и развива гасификација

Независниот кандидат за градоначалник и актуелен градонаочалник на општина Куманово, Максим Димитриевски, во гостување во дебатната емисија на ТВ 24 потенцираше дека...

Македонија 21.10.21 | 00:10

Димитриевски: Оливер Илиевски треба повеќе да се движи во Куманово за да може да направи разлика од санација, реконструкција и изградба

Единствените капитални проекти кои беа ветени како проекти во програмата во период на реализација беа капитални проекти финансирани со поддршка на Владата, останаа...

Македонија 20.10.21 | 21:44

Димитриевски: Оливер Илиевски никогаш не рушел режим затоа што никаде го немаше, лажни му се информациите за наводни коалиции со ВМРО-ДПМНЕ

Најпрво господинот Илиевски никогаш со мене не рушел режим, бидејќи кога рушевме режим го немаше никаде. Но, морам да кажам дека зборува невистини. Најодговорно тврдам...

Македонија 20.10.21 | 21:26

Димитриевски за узурпацијата на МВР: Имаме политички партии трансформирани во акционерски друштва кои работат по желба на поединец

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово, Максим Димитриевски, во дебатата на ТВ 24 потенцираше за узурпацијата на системот на МВР, нешто што денес...

Македонија 20.10.21 | 19:00

Димитриевски: Ги повикувам сите граѓани, членови и симпатизери на другите партии да ме поддржат во вториот круг

Независниот кандидат за градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски, во интервју за „Фокус“ порачува дека во Куманово ќе победат кумановци, без оглед на нивната...

Македонија 20.10.21 | 16:15

Максим Димитриевски: Куманово било град на работниците и треба така да остане

Независниот кандидат за градоначалник и актуелен градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски, порачува дека се залага за силна економија, стабилна општина и среќно...