Возчите кои вечерва ќе поминуваат низ превојот Плетвар, нека возат внимателно и полека. Врнежите од снег кои се засилија попладнево веќе се наталожија, а коловозот не е исчистен, ниту пак е фрлена сол.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.